Odkup odszkodowań. Zaniżanie odszkodowań

Odkup odszkodowań. Niska kwota, jaką otrzymujemy od ubezpieczyciela na pokrycie szkody to prawdziwa zmora. Zamiast kierować ręce ku niebiosom należy poznać szeroki wachlarz możliwości. Zaniżona wycena zmieni się wówczas w sumę adekwatną do rzeczywistości.

Odkup odszkodowań. Zbiórka wycen

odkup odszkodowańNajprostszą drogą do uzyskania większego odszkodowania jest zebranie i zsumowanie sporządzonych wycen. Jeśli chodzi o ubezpieczenia likwidowane z OC, firma z którą zawarliśmy umowę, posiada obowiązek pokrycia wszelkich możliwych kosztów. Nie chodzi tu tylko o doprowadzenie auta do stanu sprzed kolizji. Należy nam się też choćby zwrot opłat sądowych. Zaleca się też zwrócenie się o pomoc do rzeczoznawcy. Płacąc za profesjonalną usługę nie ryzykujemy zbyt wiele. Przygotowaną wycenę należy potem wysłać do ubezpieczyciela. Inną możliwością jest zaproszenie go do warsztatu i wręczenie dokumentów osobiście. Ten będzie wręcz zmuszony do zrobienia zdjęć rozłożonego samochodu. Na własne oczy przekona się, że pojazd wymaga większych nakładów na naprawę. Niekiedy wystarczy to do otrzymania dopłaty do odszkodowania.

Rachunki za naprawę

W pismach ubezpieczyciela dotyczących wyceny, znajdziemy informację, że wielkość odszkodowania może ulec zmianie. Części i cała naprawa musi po prostu kosztować więcej, niż firma założyła. Gdy ta zasugerowała przykładowo, że zderzak kosztuje 200 zł, warto wybrać się do dealera i zamówić element oryginalny, a więc wielokrotnie droższy niż zastępnik. Co najważniejsze, nie zapomnijmy o fakturze. Dzięki takiemu działaniu pojazd po naprawie przynajmniej nie będzie wyglądał na taniego. Gdy już zebraliśmy wszystkie rachunki, udajemy się po należne pieniądze. Na pewno nie odejdziemy z kwitkiem.

Prawo po Twej stronie

Aby wytoczyć proces firmie ubezpieczeniowej za przesadnie niskie odszkodowanie, kierowca nie musi wcale wcześniej naprawić auta. Warto jednak wiedzieć, że koszty złożenia pozwu nie zostaną jednak zwrócone. Podjęcie kroków sądowych wymaga posiadania szczegółowej wyceny. Gdy nie zgadzamy się tylko co do jakości części, które miała być użyte do likwidacji szkody, wystarczy wycena sporządzona przez warsztat. Uzasadnienie powinno być jak najbardziej konkretne i zawierać kwotę, jakiej się domagamy.

Dopłaty, odkup i skup odszkodowań w Krakowie – CAŁKOWITA OFERTA