SKUP ODSZKODOWAŃ – DOPŁATY I ODKUP ODSZKODOWAŃ BIAŁYSTOK, OLSZTYN, ŁOMŻA, AUGUSTÓW, BIELSK PODLASKI, EŁK, GRAJEWO, HAJNÓWKA, SOKÓŁKA, SUWAŁKI, ZAMBRÓW

odkup odszkodowań Białystok i cała Polska

DOPŁATY, ODKUP I SKUP ODSZKODOWAŃ BIAŁYSTOK OLSZTYN, ŁOMŻA, AUGUSTÓW, BIELSK PODLASKI, EŁK, GRAJEWO, HAJNÓWKA, SOKÓŁKA, SUWAŁKI, ZAMBRÓW. NAJWYŻSZE DOPŁATY DO ODSZKODOWAŃ KOMUNIKACYJNYCH BEZ POŚREDNIKÓW

Nasza firma jest zainteresowana odkupieniem od Państwa (za gotówkę/ przelew) praw do szkody komunikacyjnej z OC sprawcy oraz własnego Auto Casco likwidowanej w okresie nie dłuższym niż ostatnie 3 lata na tzw. kosztorys wykonany przez firmę ubezpieczeniową. Należna kwota odszkodowania została najprawdopodobniej zaniżona przez firmę ubezpieczeniową! Jest to całkowicie legalna procedura.

Sprzedając odszkodowanie bezpośrednio Nam otrzymujecie Państwo najwyższą możliwą kwotę – pomijamy bowiem pośredników.

Po zawarciu umowy otrzymujecie Państwo od ręki należność płatną w formie gotówki lub przelew na konto! Kwota uzgadniana jest po otrzymaniu przez nas kosztorysu.

Dlaczego warto skorzystać z możliwości odsprzedaży mojej firmie prawa do szkody?

1. Otrzymują Państwo pieniądze, na którą być może nawet nie liczyliście

2. Oszczędność czasu. Postępowanie sądowe może trwać nawet dwa, trzy lata

3. Brak ryzyka przegranej sprawy w sądzie

4. Brak kosztów sądowych (średnio ok. 3000 zł), które są nie zbędne w przypadku skierowania sprawy do sądu

5. Z uwagi na wysokie koszty sądowe często jest nieopłacalne indywidualne dochodzenie odszkodowania. My dochodzimy odszkodowania hurtowo

6. Najważniejsze – zaoszczędzone nerwy

7. Po decyzji o sprzedaży odszkodowania nie ponoszą Państwo żadnych kosztów

8. W przypadku przegranej sprawy sądowej, pieniądze wypłacone przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe i naszą firmę pozostają bezzwrotnie w Państwa dyspozycji, a jedynym podmiotem ponoszącym straty jest nasza Firma.

Transakcja pomiędzy Państwem, a naszą firmą odbywa się w formie umowy (przelewu praw wierzytelności) sporządzanej w dwóch egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.

Do podpisania umowy niezbędny będzie kosztorys wykonany przez firmę ubezpieczeniową oraz decyzja o przyznaniu i przekazaniu Państwu wyliczonej w kosztorysie kwoty odszkodowania.

W przypadku braku w/w dokumentów, prosimy skontaktować się z nami – postaramy się, aby firma ubezpieczeniowa przesłała wskazane dokumenty na Państwa lub nasz adres!

W przypadku, jeżeli nie posiadają Państwo kosztorysu, decyzji o wypłacie odszkodowania lub innych dokumentów koniecznych do wykonania przez nas analizy Państwa szkody możemy przekazać odpowiedni formularz, który po wypełnieniu należy dostarczyć do towarzystwa ubezpieczeniowego w celu otrzymania wskazanych dokumentów. Na każdym etapie służymy swoją pomocą tak, abyście Państwo byli w pełni zadowoleni.

SKUPUJEMY SZKODY DO 3 LAT WSTECZ

Dowiedz się więcej w dziale Czytelnia

odkup odszkodowańOdkup odszkodowań OC AC. Różnica między kolizją a wypadkiem jest znacząca. Bowiem podczas tej pierwszej ucierpiał tylko nasz samochód, zaś w wypadku oprócz samochodu ucierpimy także my lub nasi pasażerowie. Od tego należy zacząć przy walce o odszkodowanie czyli od rozróżnienia z czym mieliśmy do czynienia – czy z wypadkiem czy jednak tylko kolizją. Ma to także wpływ na wysokość odszkodowania. Bowiem ubezpieczyciel w przypadku kolizji odda nam pieniądze za naprawę wozu lub jeżeli niewiele z samochodu pozostało – to jego wartość pomniejszoną o wartość wraku. W przypadku wypadku – wypłata zostanie powiększona o wycenę naszych obrażeń ciała lub utratę zdrowia. Im gorzej ucierpieliśmy, tym przysługuje nam więcej pieniędzy. Tyle w teorii. W praktyce jednak okazuje się wszystko zupełnie inaczej.

Odkup odszkodowania OC Białystok – niskie odszkodowanie

Wszystko dlatego, że ubezpieczyciele to nie są instytucje charytatywne. Brać od nas pieniądze za składki OC – to robią bardzo chętnie, ale wypłacać – to oczywiste – robią niechętnie. Wszystko dlatego, że na rynku od lat trwa wojna cenowa, która jest dosłownie wyniszczająca dla firm ubezpieczeniowych. Ich polisy muszą być tanie, żeby klienci przy gigantycznym wyborze ubezpieczycieli – wybrali właśnie ich. Z drugiej jednak strony sądy zasądzają coraz wyższe odszkodowania powypadkowe, a ubezpieczyciele dostają bardzo mocno po kieszeni. Dlatego odrabiają wszelkie straty na tych, którzy się z nimi nie sądzą. Jak? Zaniżając odszkodowanie. Jeżeli godzimy się na odszkodowanie zaproponowane przez ubezpieczyciela, to możemy być w 100 procentach pewni, że będzie ono zbyt niskie. Jednak ubezpieczyciel kalkuluje sobie właśnie – że część osób zrezygnuje z walki w sądzie, która trwa bardzo długo i nawet jak sprawa będzie wygrana, to upłynie bardzo dużo czasu i w ostatecznym rozrachunku nie opłaci nam się czekać na pieniądze.

Ubezpieczyciele mają swoje sposoby na zaniżanie odszkodowań. Na przykład twierdzą, że niektóre elementy były zniszczone w innym czasie niż kolizja. Jeszcze innym sposobem jest zaniżanie wyceny godziny pracy mechanika, a także zaniżanie ogólnej liczby godzin, jaką przeznaczy na naprawę. Tak samo jest z częściami samochodowymi. Ubezpieczyciel sprawdza ceny tanich zamienników zamiast oryginalnych i tu już ma zysk. Różnica w cenie może wynosić nawet kilka tysięcy złotych! W zależności od tego jakim autem się jeździ i jakie części zamienne (nieoryginalne) do niego można dostać. Ubezpieczyciel może też uznać, że niecelowe jest naprawianie samochodu. Wtedy wypłaci różnicę między wartością rynkową pojazdu a wartością wraku.

Odkup odszkodowań. Sądzić się czy od sprzedać roszczenie?

Jeżeli otrzymamy wycenę od ubezpieczyciela i się okaże, że jest ona zaniżona (w naszym odczuciu), to mamy wtedy dwa wyjścia – jedno to złożyć pozew w sądzie i walczyć bardzo długo o odszkodowanie. Zaś drugim sposobem jest sprzedaż roszczenia np. naszej kancelarii, która specjalizuje się w odkupie odszkodowań. Wypłacamy pieniądze gotówką natychmiast. Należy zaznaczyć, że jest to w pełni legalna procedura, a Państwo zyskują czas, który byście zmarnowali na walkę z ubezpieczycielem w sądzie. Kwota do wypłaty przez nas jest dużo wyższa niż proponuje to ubezpieczyciel. Warunkiem jest nie pójście na ugodę z ubezpieczycielem, a także sprawa nie może być sprzed więcej jak 3 lat. Odkup odszkodowań OCAC.

Odkup odszkodowania Białystok. Młodzi kierowcy

Polisa OC jest obowiązkowa dlatego, by każdy kierowca, który ucierpiał w wypadku lub kolizji mógł dostać odszkodowanie. Bowiem co w sytuacji gdy kierowca nie będzie miał ubezpieczenia? Żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci nam odszkodowania, zaś kierowca, który zawinił otrzyma wysoką karę. Jednak, jeżeli nie ma pieniędzy, to najpewniej trafi do więzienia. A mógłby to po prostu odpracować. W każdym razie ubezpieczenie OC ma większość kierowców, bo za jego brak można dostać naprawdę wysoką karę podczas kontroli. Przykładowo – jeżeli nie mamy prawa jazdy i jeździmy samochodem, to dostaniemy mandat w wysokości 500 zł. Kara za brak OC powyżej 14 dni wynosi 4000 zł.

Jednak jeżeli jesteśmy bez pieniędzy, to polskie prawo może nam pomóc. Reguluje to art. 94 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych mówiący, że: „w uzasadnionych przypadkach, kierując się przede wszystkim wyjątkowo trudną sytuacją materialną i majątkową zobowiązanego, jak również jego sytuacją życiową, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może umorzyć opłatę w całości lub w części albo udzielić ulgi w jej spłacie”. Prawo niestety jest dziurawe, więc warto pomyśleć po prostu o pełnych pakietach ubezpieczeń, wtedy zawsze dostaniemy jakieś pieniądze.

Nie uprawiając czarnowidztwa – załóżmy, że mamy do czynienia z klasyczną sytuacją. Mieliśmy kolizję, kierowca miał ważną polisę OC, przyjeżdża likwidator szkody, wycenia naszą szkodę, dostajemy pismo od ubezpieczyciela w ciągu 30 dni z propozycją wypłaty kwoty. Wtedy od razu mogą się Państwo do nas zgłosić lub samodzielnie zanegować propozycję – odpisując na pismo, że się nie zgadzamy na taką kwotę. Wtedy mamy możliwość wywalczyć większe odszkodowanie bądź wypłacić Państwu natychmiast wyższą kwotę niż odszkodowanie, a samemu zająć się formalnościami.

Odkup zaniżonych odszkodowań. Statystyki

Wracając do składki na polisę OC. Szczególnie złą sytuację mają młodzi kierowcy, którzy są traktowani jako największe zło na drogach, stąd ich składki są najwyższe. W każdym razie niezależnie w jakim wieku jest kierowca może mu się zdarzyć być ofiarą kolizji lub wypadku. Ubezpieczyciel podejmuje pewne ryzyko i to z jego kieszeni idą pieniądze, a nie z samej składki, bo ta musiałaby być horrendalnie wysoka. Dlatego działa to tak samo jak w systemie bankowym. Dużo osób wpłaca, a bank zarabia na tym, że obraca pieniędzmi, przy założeniu, że wszyscy na raz nie wypłacą (co by spowodowało upadek banku). Podobnie ma się sprawa, gdy nasze dzieci nie korzystają z naszego samochodu lub też odwrotnie nie jesteśmy zarejestrowani jako współwłaściciele jednego auta z młodymi. W takich sytuacjach możemy liczyć na niską składkę zarówno oc jak i ac. Wiele firm stawia sobie próg – 28 lat. Ubezpieczyciel uważa, że młody kierowca prowadzi auto bardziej niebezpiecznie.

Spójrzmy na statystyki Komendy Głównej Policji – w 2014 roku na każde 10 tys. 18-24-latków przypadło ponad 17 wypadków. Z kolei w grupie wiekowej 25-39 lat liczba ta wyniosła 10, a w przedziale 40-59 lat – tylko 7. Dużo dużo więcej za ubezpieczenie auta płacą zazwyczaj kierowcy, którzy nie ukończyli 25. roku życia oraz ci, którzy posiadają prawo jazdy krócej niż 3 lata. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, wyższą składkę mogą zapłacić również osoby przed 28.
rokiem życia.

Jest też inna kwestia – przy wypadkach. Od dziesiątek lat firmy, które ogniskują swoje działania na ubezpieczeniach, twierdziły, że nie ma takiej możliwości aby ubiegać się o odszkodowanie od członka rodziny, który to był kierowcą w czasie kolizji, wypadku. Sąd Najwyższy był jednak odmiennego zdania, Wydał on orzeczenie, z którego dowiadujemy się, że zupełnie nieistotny jest stopień pokrewieństwa gdy mamy plany dochodzić roszczeń. Tak też się dzieje w sytuacji, gdy pasażer zginie w wypadku. Jego krewni, bliżsi, dalsi również mają prawo dochodzić roszczeń odszkodowawczych oraz zadośćuczynienia z OC sprawcy, mimo tego, że sprawcą może być osoba im bliska. Najprościej mówiąc pasażer to jest osoba w aucie, która nie posiada możliwości manewrowania pojazdem. Takim pasażerem jest więc też autostopowicz. Jeśli kierowca okaże dobre serce i zechce podwieźć kogoś czekającego na okazję, a zdarzy się wypadek, autostopowicz może uzyskać odszkodowanie komunikacyjne.

Odpowiedzi zwrotnej na wszelkie nasze istotne pisma spodziewajmy się w przeciągu 30 dni. Tak mówią słowa mówi ”Ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym”. Z drugiej strony z biegiem czasu wytworzyły się przypadki długiego zwlekania, lecz wówczas towarzystwo, powinno poinformować kierowcę o przyczynie. Najczęściej brak jakiejkolwiek reakcji w terminie oznacza dobre wiadomości – zasadność naszej reklamacji i obowiązek spełnienia roszczeń.

Odszkodowanie z OC musi trafić na konto osoby poszkodowanej w ciągu 30 dni od chwili zgłoszenia szkody. W razie wątpliwości, okres ten może się przedłużyć do 90 dni, zaś jeśli o przyznaniu odszkodowania decyduje proces karny lub cywilny, termin wypłaty pieniędzy uzależniony jest od decyzji sądu. Poszkodowany może wybrać jedną z dwóch form rozliczenia – gotówkową lub bezgotówkową. W pierwszym wypadku poszkodowany otrzymuje odszkodowanie na konto. Rozliczenie bezgotówkowe polega na wskazaniu warsztatu, w którym zostanie dokonana naprawa samochodu. To właśnie z tym warsztatem towarzystwo się rozliczy.

Jeśli jednak doszło jedynie do względnie niedużych uszkodzeń i nie ma przeszkód do kontynuowania podróży, nie ma potrzeby kontaktowania się od razu po wypadku. W takiej sytuacji należy zgłosić szkodę online poprzez formularz na stronie ubezpieczyciela sprawcy. Jest to wygodna forma poinformowania o zdarzeniu, ponieważ unikamy minut straconych w kolejce oczekujących na połączenie z ubezpieczycielem, a jednocześnie można samodzielnie uzupełnić niezbędne we wniosku dane odnośnie siebie i sprawcy. Odradza się kontakt osobisty. Po co bowiem stać w kolejce.

Główna zasada, która wynika wprost z kodeksu cywilnego mówi o trzyletnim terminie zgłoszenia roszczenia (choć w przypadku szkody na osobie, która jest wynikiem przestępstwa, ten termin jest wydłużony aż do 20 lat). Jeśli istnieje taka szansa, nie należy zwlekać. Najlepiej sprawę załatwić w ciągu kilku dni. Szkody mają tendencje do zwiększania się z upływem czasu. Lepiej więc naprawić pojazd zanim ten defekt przyczyni się do poważniejszej awarii lub, co gorsza, kolejnej stłuczki. Zanim porzucimy wakacyjne plany lub zmienimy swój miesięczny grafik spotkań, kierowca powinien się zastanowić, czy faktycznie chce od razu zajmować się likwidacją szkody.

W 2016 roku kierowcy zapłacili niemal 8 mld zł za ubezpieczenia. Wydawać by się mogło że to kolosalna suma. W praktyce towarzystwa po raz ostatni odnotowały zyski, sprzedając ubezpieczenia komunikacyjne w 2006 roku! Potem było już tylko gorzej. Rok 2015 był rekordowy pod względem strat. Pojawił się bowiem deficyt w wysokości ponad 1 mld zł. Ubiegły rok też nie napawał optymizmem. W pierwszym półroczu firmy dopłaciły do polis ok. 600 mln złotych, mimo że sprzedały ich za ok. 5 mld złotych, czyli o 1 mld zł więcej niż w 2015 roku

Od ubiegłego roku składka za OC wzrosła blisko o 49 proc. Polska Izba Ubezpieczeń twierdzi, że główną przyczyną wzrostu cen jest znaczący i trwający od kilku lat wzrost wartości wypłacanych odszkodowań i świadczeń na rzecz osób poszkodowanych i ich rodzin w wypadkach.Wzrost cen OC to także efekt nowych regulacji prawnych, orzecznictwa sądowego, podatku bankowego czy wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego.

Jeśli masz jakieś pytania zapraszamy do kontaktu.

Pozostałe usługi:

Dopłatę do odszkodowania OC
Odkup szkod

Nasza polityka prywatności – wszystkie pozostawione dane firmy (adres email, nazwisko, adres zamieszkania) są chronione.
Przeczytajcie więcej o polityce plików cookies i ochronie państwa danych osobowych.
Przeglądając stronę nie wyrażasz sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

Czytelnia:

 • odkup odszkodowańOdkup odszkodowań
  Odkup odszkodowań. Ubezpieczyciele bardzo często, a niemalże zawsze oszukują swoich klientów w momencie, gdy trzeba wypłacić odszkodowanie. Oczywiście wywiązują się ze swojego zobowiązania jak należy – bo odszkodowanie wypłacają. Jednak kwota, jaką proponują może być eufemistycznie mówiąc – niewysoka. Na rynku panuje ogromna konkurencja, przez to ceny polis nie idą w górę zbyt mocno, bo zawsze ktoś się wyłamie i przyciągnie klientów niską ceną. Dlatego różnice w cenach OC nie są zbyt wielkie. Jest to często kilkaset złotych różnicy, przy różnych wariantach – OC, czasem AC i NW, assistance i inne dodatki. Jednak jeżeli wybierzemy polisę OC, to porównywarka cen może nam pokazać, że tam gdzie zależy ubezpieczycielowi na nas – ceny będą do siebie podobne. Jeżeli nie jesteśmy faworytem ubezpieczyciela (nie bardzo chce ponosić ryzyko, ale nie może nam odmówić) to cena wtedy jest zaporowa. I tak niektórzy biorą wszystkich kierowców jak leci, inni tylko najmniej […]
 • odkup odszkodowańOdkup odszkodowań szybka kasa
  Odkup odszkodowań. Zaniżanie odszkodowań Odkup odszkodowań. Jest to całkowicie legalna procedura. Zaś rozpuszczanie plotek o podejrzanych działaniach to praca ubezpieczycieli, którzy są nieuczciwi wobec swoich klientów i w ich interesie jest, by jak najmniej osób wiedziało o ich działaniach, na których się bogacą. Instytut nasz zajmuje się walką z ubezpieczycielami, którzy zaniżają odszkodowania. My dla swoich klientów możemy wywalczyć wyższe odszkodowanie bądź odkupić od razu roszczenie, zapłacić maksymalnie wysoką kwotę, a później na własne ryzyko dochodzić pieniędzy od ubezpieczyciela. Klient zyskuje na tym, bo nie musi walczyć samodzielnie, nie interesuje go przebieg i finał sprawy. Dostanie już wysokie pieniądze, które później dopiero nasz instytut wywalczy bądź nie od ubezpieczyciela. Odkup odszkodowań. Wypłacić jak najmniej Żeby zrozumieć o czym piszemy, musimy unaocznić problem. Najprawdopodobniej trudno byłoby wskazać ubezpieczyciela, który chętnie wypłaca swoim poszkodowanym […]
 • odkup odszkodowańOdkup odszkodowań. Szybkie pieniądze bez nerwów
  Odkup odszkodowań. Zaniżanie odszkodowań Odkup odszkodowań. Wbrew pozorom taka procedura nie jest jakimś kombinowaniem na boku, tylko w pełni legalnym działaniem. Są po prostu specjaliści, którzy wytworzyli rynek wtórny odszkodowań. Bowiem skupują oni odszkodowania i na własne ryzyko walczą z ubezpieczycielem. Są dużo skuteczniejsi niż kierowcy, gdyż ci nie muszą znać się na prawie. Zaś kancelarie odszkodowawcze pracują na co dzień w tej materii. Idea jaka nam przyświeca jest taka, by kreować uczciwe podejście ubezpieczycieli do klientów. Bowiem jeżeli oni nie oszukiwaliby, to klienci mogliby otrzymywać dużo wyższe odszkodowania, a tak klienci wręcz skazani są na naszą pomoc. Najważniejsze jest to, że w razie naszej porażki, klient nie musi oddawać pieniędzy. Zatem bardzo prosta zasada – albo nasza strata albo nasz zysk. Zaś u klienta jest tylko zysk. Odkup odszkodowań. Łatwo nie będzie Żeby zrozumieć o czym piszemy, musimy unaocznić problem. Najprawdopodobniej trudno byłoby […]
 • odkup odszkodowańOdkup odszkodowań – gotówka lub przelew
  Odkup odszkodowań. Wszyscy, którzy mieli do czynienia już z ubezpieczycielami dobrze wiedzą, że odszkodowania wypłacane przez nich nie są zbyt wysokie. Ale to nie oznacza, że takie właśnie muszą być. Odszkodowania są niskie, bo klient jest najczęściej bierny i nie walczy o swoje, tylko przyjmuje tak jak jest. A to poważny błąd, bowiem wysokość odszkodowania może być zaniżona nawet o kilka tysięcy złotych. Bowiem na przykład będziemy mieli kolizję, podczas której nasz samochód ze średniej półki dosyć poważnie ucierpi. Generalnie do wymiany będzie cały przód. Odszkodowanie powinno być naprawdę spore, by wymienić wszystkie części, które zostały z uszkodzone, a pod maską jest ich sporo. Ubezpieczyciel może nam wyliczyć koszty części nie na podstawie oryginałów, lecz na podstawie tańszych, nietrwałych zamienników. Dodatkowo zaniży jeszcze roboczogodzinę mechanika i tak jest kilka tysięcy złotych do przodu – tylko na jednym kliencie. A likwidować szkód potrafią w całej Polsce […]
 • odkup odszkodowań OC i ACOdkup odszkodowań OC i AC
  Odkup odszkodowań OC i AC. Najczęstszą praktyką ubezpieczycieli jest bogacenie się na naiwnych kierowcach, którzy ślepo wierzą, że odszkodowanie jakie dostaną będzie wysokie. Kiedy jednak przychodzi wycena, te jest niskie, a kierowca myśli, że tak ma być i obchodzi się ze smakiem. A wiadomo, że towarzystwo ubezpieczeniowe to nie jest instytucja charytatywna i chce bardzo dużo zarobić. Nie mogą jednak podnieść cen polis, bo konkurencja by ich zjadła. Dlatego żerują na nieuświadomionych ofiarach kolizji i wypadków. Odkup odszkodowań OC i AC. Ubezpieczenie jest obowiązkowe Odszkodowanie z OC może być wypłacone dla osoby, która ucierpiała w wypadku lub jej auto, a także w przypadku kolizji. Żeby nie  było takiej sytuacji, że winny kierowca jest niewypłacalny, to musi pod rygorem wysokiej kary posiadać obowiązkowo ubezpieczenie OC. Dlatego w przypadku nieprzyjemnego zdarzenia na drodze możemy ubiegać się o odszkodowanie, a także naprawa samochodu odbywa się na koszt winnego kierowcy, a […]
 • odkup odszkodowańOdkup odszkodowań. Kierowców czekają podwyżki OC
  Odkup odszkodowań. Jeżeli zostanie wprowadzony vat od likwidacji szkód, to oczywiście ubezpieczyciel nie zapłaci podatku z własnej kieszeni, tylko będzie to regulować portfelem swoich klientów, którzy chcą czy nie chcą, muszą posiadać obowiązkową polisę OC. Jest to zabezpieczenie przed tym, by każdy uczestnik ruchu drogowego dostał odszkodowanie, gdy stanie mu się krzywda. Wyobraźmy sobie sytuację, że ktoś ma wypadek, lecz kierowca nie jest ubezpieczony. Wtedy sąd pociąga go do odpowiedzialności i naprawienia szkody osobiście – a nie przez ubezpieczyciela. Jednak okazuje się, że ten jest nie wypłacalny i nie można mu nic zrobić. Ofiara jest bez pieniędzy, zaś kierowca śmieje jej się w twarz. Dlatego też polisy OC są obowiązkowe, zaś ubezpieczycieli jest bardzo dużo i konkurują o każdego klienta, prowadząc wojny cenowe. Jednak są takie zdarzenia, które nie dają im wyboru – by podnosić ceny składek. I tak samo jest z nową regulacją VAT. Było to jednak nieuniknione, bo […]
 • odkup odszkodowańOdkup odszkodowań. Pieniądze na już
  Odkup odszkodowań. Zaniżone odszkodowanie Odkup odszkodowań. Zapewne zasłyszane hasło wiele razy, które niepotrzebnie kojarzy się z jakimiś chytrymi wybiegami. Wbrew wszystkim pozorom i obawom – całość to legalna procedura i przede wszystkim wyciągnięta dłoń specjalnych zespołów zajmujących się tego typu sprawami. Przede wszystkim – Instytut nie zajmuje się walką z ubezpieczycielami dla pieniędzy. Oczywiście, podejmujemy ryzyko, przygotowujemy się przez wiele godzin, by ostatecznie wygrać zasądzone odszkodowania. Ale idea jaka nam przyświeca jest taka, by kreować uczciwe podejście ubezpieczycieli do klientów. Bowiem jeżeli oni nie oszukiwaliby, to klienci mogliby otrzymywać dużo wyższe odszkodowania, a tak klienci wręcz skazani są na naszą pomoc. W dwojaki sposób – walczyć o odszkodowania z naszą pomocą bądź od razu przekazać roszczenie nam w zamian za natychmiastową wypłatę pieniędzy. Ubezpieczyciel wypłaci jedynie zaniżone odszkodowanie. My zaś wartość […]
 • Odkup odszkodowań zamiast walki
  Odkup odszkodowań. Główny zarobek ubezpieczyciel tkwi w zaniżaniu odszkodowań. Mamy tu do czynienia nie z pojedynczymi z przypadkami, ale z masową skalą. Rzesza kierowców jest zwyczajnie oszukiwana. A płacić muszą wszyscy – bo składki na OC są obowiązkowe. Dlatego każdemu poszkodowanemu należy się odszkodowanie bez żadnych warunków i w pełnej wysokości. Jednak ubezpieczyciele stosują często różne triki przy wycenie strat. Robią to w sposób nieuczciwy, a i często nielegalny. Najczęstszą próbą orżnięcia poszkodowanego kierowcy stosuje się przy wycenie części zamiennych. Każdy, kto naprawiał kiedyś auto w warsztacie, ten wie że można kupić 2 rodzaje części – oryginalne – trwałe, tanie zamienniki – mniej trwałe, ale z powodzeniem stosowane w starych samochodach, gdzie nie trzeba inwestować w daną część, by przetrwała 10 lat, bo po tylu nasze auto będzie już dawno na złomie. Jednak jakie części stosować – zawsze jest naszym wyborem, a ubezpieczyciel za nas […]
 • odkup odszkodowańOdkup odszkodowań. Bez nerwów
  Odkup odszkodowań. Ubezpieczyciele zaniżają odszkodowania, bo na tym zarabiają. Jednak nie muszą zarabiać także na naszej nieświadomości, a bardzo często zdarza się tak, że po kolizji czy wypadku chcemy wszystko co nastąpiło szybko załatwić i zgadzamy się na wszystko co nam zaproponują ubezpieczyciele, a oni tylko na to liczą, bo dzięki temu mogą liczyć swoje duże zyski. Ubezpieczyciel zwykle działa tak samo. Najpierw likwidator opisuje dokładnie zniszczenia samochodu, a następnie ubezpieczyciel bierze pod uwagę wszystkie części, które zostały uszkodzone. Następnie sprawdza ceny tanich zamienników tych cen zamiast oryginalnych i tu już ma zysk. Później pomniejsza godzinę pracy mechanika samochodowego i ma w tym miejscu kolejny zysk. Różnica w cenie może wynosić nawet kilka tysięcy złotych! W zależności od tego jakim autem się jeździ i jakie części zamienne (nieoryginalne) do niego można dostać. Ubezpieczyciel może też uznać, że niecelowe jest naprawianie samochodu. Wtedy wypłaci […]
 • zaniżone odszkodowanieZaniżone odszkodowanie i odkup odszkodowań
  Zaniżone odszkodowanie. Oświadczenie sprawcy kolizji Zaniżone odszkodowanie. Wypadek lub kolizja to zawsze dużo nerwów i niespokojne noce. Zadbają o to wszyscy powiązani ze sprawą. Jeżeli padliśmy ofiarą, to zwykle winny chce się “dogadać”. Jeżeli przystaniemy na jego propozycje finansowe, to możemy być pewni, że zostaniemy oszukani. Tylko zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela ratuje nas przed zgubą. Bardzo ważne jest posiadanie oświadczenie sprawcy kolizji, bez tego czeka nas policyjne dochodzenie, które albo coś wyjaśni i wskaże winnego albo nic nie wyjaśni. Jest też ryzyko, że pomimo, że jesteśmy ofiarą, to również dostaniemy mandat, ponieważ policjant dopatrzy się jakichś przewinień z naszej strony. Dlatego warto wozić ze sobą zawsze oświadczenie sprawcy kolizji, a także długopis. W razie kolizji od razu możemy zaproponować kierowcy, by szybko załatwił sprawę podając numer swojej polisy i inne dane, a także przyznał się do sprawstwa. To bardzo nam ułatwi sprawę, ale nie […]
 • odkup odszkodowaniaOdkup odszkodowania
  Odkup odszkodowania. Ubezpieczyciel bardzo często zaniża odszkodowanie. Oczywiście robi to dla własnego zysku. Wiadomo, że to firmy, które nie świadczą swoich usług charytatywnie i chcą bardzo dużo zarobić. Nie mogą jednak podnieść cen polis, bo na rynku panuje ogromna konkurencja i trwa wyniszczająca wojna cenowa. Oczywiście niskie ceny polis są na zdrowie konsumentom, jednak wracając do zysku – ten w jakiś sposób trzeba wypracować. Dlatego też bardzo często ubezpieczyciel się ucieka do takich praktyk jak zaniżone odszkodowanie, bo każda osoba, która zgadza się na wypłatę, to zysk dla ubezpieczyciela. Jeżeli są Państwo w gronie osób, które jeszcze nie przyjęły odszkodowania i nie zgodziły się na jego wysokość, to mogą Państwo skorzystać z usług naszej kancelarii, która specjalizuje się w takich przypadkach. Odkup odszkodowania to dla Państwa najlepsze rozwiązanie. Odkup odszkodowania. Ubezpieczenie jest obowiązkowe Odszkodowanie z OC może być wypłacone dla osoby, która […]
 • dopłaty do odszkodowańDopłaty do odszkodowań
  Dopłaty do odszkodowań. Jeżeli mamy kolizję lub wypadek samochodowy, to nie jest to przyjemna sprawa, ale w zależności od tego jaką polisę posiadamy – przysługuje nam odszkodowanie. I tak – każdy kierowca obowiązany jest posiadać polisę ubezpieczeniową OC. Jest ona wymagana polskim prawem, po to by nie było sytuacji, że ktoś spowodował wypadek i nie można z niego ściągnąć ani grosza na odszkodowanie dla ofiary. Za brak wykupionego ubezpieczenia OC można dostać bardzo wysoką karę! Można też posiadać nieobligatoryjną polisę AC (autocasco). Taka polisa zabezpiecza nas samych przed sobą. Jeżeli będziemy sprawcą wypadku lub kolizji i uszkodzimy własny samochód, to możemy dzięki tej polisie liczyć na odszkodowanie. Może być nawet tak, że przy parkowaniu stukniemy w słupek czy murek – wtedy też dostaniemy pieniądze od ubezpieczyciela. Trzeba tylko jak najszybciej wezwać likwidatora szkód. Im dłużej będziemy zwlekać tym na mniejsze pieniądze możemy liczyć. Są też inne […]
 • Odkupienie szkody OCOdkupienie szkody OC
  Odkupienie szkody OC. Zaniżone odszkodowania Odkupienie szkody oc. Rozbity samochód niemal zawsze szarga nerwy. Nawet jeżeli kolizja nie była naszą winą, to i tak wiemy, że czeka nas perspektywa przywrócenia samochodu do poprzedniego stanu, czyli inaczej mówiąc naprawienie szkody. Na szczęście nie musimy robić tego z własnych pieniędzy, tylko z pieniędzy tego, który zawinił. Czyżby? Wkrótce może się okazać, że naprawa samochodu pieniędzmi winnego może być niemożliwa. Wszystko się wyjaśni, gdy przyjedzie likwidator szkód. Wkrótce po tym dostaniemy pismo od ubezpieczyciela (do 30 dni), po którym prawdopodobnie spadniemy z krzesła, gdy zobaczymy propozycję wypłaty śmiesznie niskiego odszkodowania, kompletnie nie adekwatnego do szkody, którą ponieśliśmy. To bardzo częsta praktyka, że towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżają szkody OC. Wiadomo, że chcą jak najwięcej zarobić, a jak najmniej wypłacić. Na tym polega właśnie zysk. Odbywa się on zawsze kosztem poszkodowanych kierowców. Dlatego że […]
 • dopłata do odszkodowaniaDopłata do odszkodowania
  Dopłata do odszkodowania OC. Zaniżanie wysokości odszkodowań to bardzo częsta praktyka stosowana przez ubezpieczycieli. Nie zapominajmy, że są to firmy, a nie instytucje charytatywne i chcą wypracować maksymalny zysk. Szczególnie, że konkurencja na rynku jest tak silna, że cała branża dostała mocno po kieszeni od wojny cenowej. Oczywiście wyszło to na zdrowie konsumentom, ale generalnie im wyższe ryzyko, tym większa składka. Dopłata do odszkodowania. Ubezpieczenie jest obowiązkowe. Szczególnie złą sytuację mają młodzi kierowcy, którzy są traktowani jako największe zło na drogach, stąd ich składki są najwyższe. W każdym razie niezależnie w jakim wieku jest kierowca może mu się zdarzyć być ofiarą kolizji lub wypadku. Dlatego ubezpieczenie oc jest obowiązkowe, by żadna ofiara nie pozostała bez pomocy. Nawet uszkodzenie samochodu może być kosztowne, a wyegzekwowanie pieniędzy od sprawcy mogłoby być niemożliwe, dlatego wymyślono system, w którym to kierowca niejako z góry płaci składkę, z […]
 • zaniżone odszkodowanie acZaniżone odszkodowanie AC
  Zaniżone odszkodowanie ac. Doświadczenie za kierownicą działa na naszą korzyść, szczególnie gdy nie mamy żadnych kolizji ani wypadków na swoim koncie, przy których to my zawiniliśmy. Zaniżone odszkodowanie AC. Młody kierowca Podobnie ma się sprawa, gdy nasze dzieci nie korzystają z naszego samochodu lub też odwrotnie nie jesteśmy zarejestrowani jako współwłaściciele jednego auta z młodymi. W takich sytuacjach możemy liczyć na niską składkę zarówno oc jak i ac. Wiele firm stawia sobie próg – 28 lat. Ubezpieczyciel uważa, że młody kierowca prowadzi auto bardziej niebezpiecznie. Zaniżone odszkodowanie ac. Niektóre firmy potrącają określony procent odszkodowania, inne – konkretne kwoty. Problem pojawi się, gdy nasz syn lub córka jeżdżą naszym autem i spowoduje powstanie szkody, którą zgłosisz z ubezpieczenia AC. Odszkodowanie będzie wtedy mniejsze. Zaniżone odszkodowanie AC. Dlaczego taki jest? Zaniżone odszkodowanie ac to można powiedzieć niechlubny standard. Wszystko […]
 • Dopłaty do odszkodowań ACDopłaty do odszkodowań AC
  Dopłaty do odszkodowań AC. Kolizja lub wypadek samochodowy to zawsze nieprzyjemna sytuacja. Jeszcze gorzej jeżeli to my jesteśmy sprawcą. Wtedy to z naszej składki OC są pobierane pieniądze na pokrycie strat. A co jeśli sami sobie uszkodzimy samochód? Za sprawą ubezpieczeń AC czyli Autocasco możemy otrzymać odszkodowanie za straty, które sami spowodowaliśmy. Czyli jednocześnie jesteśmy tym, który szkodę wyrządził, a także poszkodowanym. Każdy poszkodowany może liczyć na odszkodowanie. Jednakże kiedy ubezpieczyciel je wypłaca, to możemy mieć kiepską minę z powodu wysokości takiej wypłaty. Powiedzmy sobie wprost – przeważnie jest bardzo niska i nieadekwatna to poniesionych strat. DOPŁATY DO ODSZKODOWAŃ AC. LEPIEJ NIŻ ODSZKODOWANIE Można przypuszczać, że każdy ubezpieczyciel nie działa w interesie swego klienta tylko we własnym. Im wyższy wypracowany zysk, tym lepiej. Zatem jeżeli wypłata odszkodowania może być niższa, to jest to atrakcyjne rozwiązanie dla ubezpieczyciela, ale nie dla […]
 • Dopłaty do odszkodowań ocDopłaty do odszkodowań OC
  Dopłaty do odszkodowań oc. Kolizja lub wypadek samochodowy to nigdy nie jest przyjemna sprawa. Za sprawą obowiązkowych ubezpieczeń OC każdy poszkodowany może liczyć na odszkodowanie. Jednakże kiedy ubezpieczyciel je wypłaca, to możemy mieć kwasną minę z powodu wysokości takiej wypłaty. Powiedzmy sobie wprost – przeważnie jest śmiesznie niska i nieadekwatna to poniesionych strat. Dopłaty do odszkodowań OC. Lepiej niż odszkodowanie Można przypuszczać, że każdy ubezpieczyciel nie działa w interesie swego klienta tylko we własnym. Im wyższy wypracowany zysk, tym lepiej. Zatem jeżeli wypłata odszkodowania może być niższa, to jest to atrakcyjne rozwiązanie dla ubezpieczyciela, ale nie dla klienta. Z takimi praktykami trzeba jasno i stanowczo walczyć. Jednakże w zderzeniu z machiną korporacji pojedynczy klient zawsze ma ciężko. Bowiem ubezpieczyciel doskonale wyszkolić w sobie umiejętności argumentacyjne i obronne przed wysokimi żądaniami. Dlatego też warto skupić roszczenia i otrzymać […]
 • zaniżone odszkodowanie ocZaniżone odszkodowanie OC
  Zaniżone odszkodowanie OC. Kolizja lub wypadek drogowy to bardzo niemiłe doświadczenie. Jeżeli tylko kolizja, to znak, że nic groźnego nam się nie stało, jednakże samochód zapewne jest w kiepskim stanie. Za chwilę pojawia się policja, laweta, wokół dzieje się dużo. Policjant jedno, laweciarz drugie, drugi uczestnik kolizji trzeci. W takim zamieszaniu często podsuwane są nam różne dokumenty, które podpisujemy. Zaniżone odszkodowanie OC. Bez nerwów Jeżeli jesteśmy ofiarą kolizji drogowej, to po wszystkim musimy od drugiej strony zdobyć oświadczenie sprawcy kolizji. Jeżeli ten nie zamierza czegoś takiego wypełniać, musimy niestety wezwać policję. Ta na miejscu przeprowadzi dochodzenie, które ustali kto jest sprawcą zdarzenia. Jeżeli szczęśliwie okaże się, że mieliśmy rację i jesteśmy ofiarą kolizji, to zdobędziemy oświadczenie. Następnie samochód można załadować na lawetę. Nie ma znaczenia która firma to zrobi. Niestety po holowaniu otrzymamy fakturę do opłacenia. Musimy iścić kwotę na […]
 • odkup odszkodowańOdkup odszkodowań. Jak pomoże rzeczoznawca?
  Odkup odszkodowań. Towarzystwo się bogaci, a kierowca… Zazwyczaj każda szkoda z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia rozliczana jest poprzez. kosztorys. Wykonuje go firma ubezpieczeniowa i najczęściej wylicza go z potrąceniem. W ten prosty sposób towarzystwa ubezpieczeniowe osiągają ogromne zyski z należności z odszkodowań, które powinny trafić na nasze konto, do naszych rąk. Wiele firm trudniących się dochodzeniem należnych odszkodowań obsługuje sprawy szkód OC wedle prowizji za prowadzenie sprawy. Dlatego też trzeba się  liczyć z ciężarem ponoszenia przez osobę poszkodowaną dodatkowych kosztów. Tracimy czas i nerwy. Ale od czego jest pomoc fachowców? Rzeczoznawca działa na terenie całego kraju. Całą sprawę może przeprowadzić korespondencyjnie. Umowę dowiezie nam zaś firma kurierska. Kilka dni wcześniej otrzymamy ją na naszą skrzynkę mejlową. Dzięki temu na spokojnie zapoznamy się z jej treścią. Odkup odszkodowań. Kim jest rzeczoznawca? Niejednokrotnie to właśnie fachowy […]
 • odkup odszkodowańOdkup odszkodowań. Dzwoń, nie zwlekaj!
  Odkup odszkodowań. Za mało pieniędzy? Łączna suma, która została wypłacona przez towarzystwo,  coraz rzadziej starcza na faktyczną naprawę uszkodzonego pojazdu. Nie możemy jednak załamywać rąk z tego powodu. Warto więc zainteresować się procedurą odkupu odszkodowań. Całym procesem zajmuje się choćby rzeczoznawca. Poprzez swą wiedzę i doświadczenie, w krótkim terminie otrzymamy dodatkowe pieniądze. Szybko, łatwo i przyjemnie. Odkup odszkodowań. Odkup odszkodowań. Istota Na czym to wszystko polega? Czy to legalne w 100%? Kierowca zbywa prawa do odszkodowania na inną firmę, w zamian za określony procent odzyskanego odszkodowania. Nie trzeba bezpośrednio angażować się w proces odzyskiwania odszkodowania. Rzeczoznawcy działają najczęściej na terenie całego kraju. Całą sprawę można przeprowadzić korespondencyjnie. Umowę, którą wcześniej otrzymaliśmy e mailem  dowiezie kurier.  Koszty sądowe związane z odkupem odszkodowania również nie uszczuplą naszego budżetu. Najważniejsze jest jednak to, […]
 • wypłata z oc sprawcyWypłata z OC sprawcy w praktyce
  Wypłata z OC sprawcy. Fakty i mity. Młodzi kierowcy często są przekonani, że w chwili kolizji w z innym pojazdem, konieczny jest szybki telefon do swego ubezpieczyciela. Tak naprawdę wszelkie formalności w związku z likwidacją szkody załatwia firma sprawcy. To z jej przedstawicielem najpierw powinniśmy się skontaktować. Wypłata z OC sprawcy wymaga wypełniania sporej ilości druków. Wypłata z OC sprawcy. Formalności nie ma końca. Ubezpieczycielowi sprawcy należy przekazać wszelkie dane osobowe uczestników zdarzenia. Istotne będą też informacje o pojazdach. Najważniejsze jest jednak podanie numery Polisy OC sprawcy wypadku. Towarzystwo powinno również być poinformowane o wszelkich okolicznościach zajścia. Odnajdziemy je w podpisanym wspólnie oświadczeniu. Gdy jednak nie doszło do jego spisania, bo nikt nie chciał przyznać się do winy, bez policji się nie obędzie. Zaleca się poszukać świadków, którzy bez wątpienia uwiarygodnią nasze zeznania. Gdy już ubezpieczyciel otrzyma wszelkie dane, […]
 • odkup odszkodowańOdkup odszkodowań. To musi się udać!
  Odkup odszkodowań. Nie przegap swej szansy. Towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej praktykują zaniżanie odszkodowań. Dlatego też powstał rynek wtórny, na którym brylują rzeczoznawcy. W ich szerokiej ofercie odnajdziemy m.in. odkup odszkodowań. Gdy  nie możemy sobie pozwolić na prywatną drogę sądową, może być to nasza jedyna szansa na uzyskanie większej sumy pieniędzy, którą wykorzystamy na likwidację powstałej szkody. Odkup odszkodowań. O co chodzi? Wykup odszkodowania polega, najprościej mówiąc na zbyciu naszych praw na rzecz określonej firmy. Pomiędzy klientem a rzeczoznawcą zawiera się umowę o podziale zysków. Warto nadmienić, że rzeczoznawca, z którym podjęliśmy współpracę nie musi nas informować o tym, jaką sumę udało mu się zdobyć.  Kierowca z kolei będzie miał na koncie bankowym, wpływ z ustalonego wcześniej procentu. Odkup Odszkodowań. Kim jest rzeczoznawca? Rzeczoznawcy działają na terenie całego kraju. Czasem tak się zdarzy, że nie spotkamy go face to face. Całą sprawę […]
 • odkup odszkodowań sosnowiecOdkup odszkodowań Sosnowiec. Co robić gdy nie starcza na likwidację szkody?
  Odkup odszkodowań Sosnowiec daje radę Niejednokrotnie zdarza się, że pieniądze wypłacone przez firmę ubezpieczeniową nie starczą na faktyczną naprawę szkody. Wówczas z pomocną ręką przychodzi rzeczoznawca, który prowadzi odkup odszkodowań Sosnowiec. Dzięki swej fachowej wiedzy załatwi sprawę szybciej niż myślimy. Istotną informacją jest to, że wcześniej nie mogliśmy zawrzeć ugody z instytucja ubezpieczeniową. Wtedy wykup odszkodowania będzie tylko pobożnym życzenie. Wykup nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Zdecydowana większość usług oferowanych w tym zakresie przez rzeczoznawcę jest bezpłatna. Chodzi tu głównie o specjalistyczną analizę kosztorysu czy sporządzenie umowy. Odkup odszkodowania obejmuje kwotę, którą firma ubezpieczeniowa nam nie zapłaciła, choć w rzeczywistości nam się należała. Odkup odszkodowań Sosnowiec. Czego dotyczy? Odkup odszkodowań ogniskują się wyłącznie wokół części zaniżonej odszkodowania. Kwota, którą uzyskaliśmy pierwotnie jest zaś całkowicie […]
 • odkup odszkodowań warszawaOdkup odszkodowań Warszawa naprawdę się opłaca
  Odkup odszkodowań Warszawa a sztuczki ubezpieczyciela Prawdopodobnie każda szkoda komunikacyjna z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia rozliczana jest na tzw. kosztorys wykonany przez firmę ubezpieczeniową. Wyliczana się go z potrąceniami. W taki bowiem sposób firmy ubezpieczeniowe generują ogromne zyski z należności (odszkodowań), które powinny zostać wypłacone poszkodowanemu. Jeżeli  ktoś miał szkodę komunikacyjną likwidowaną z ubezpieczenia OC sprawcy kolizji na tzw. kosztorys wykonany przez firmę ubezpieczeniową w ciągu ostatnich trzech lat, to należna kwota odszkodowania została prawdopodobnie zaniżona przez firmę ubezpieczeniową. Odkup odszkodowań Warszawa to jedyne wyjście z sytuacji. Odkup odszkodowań Warszawa prowadzi rzeczoznawca Większość firm zajmujących się dochodzeniem należnych odszkodowań obsługuje wspomniane szkody na zasadzie prowizji za prowadzenie sprawy. W tym wypadku należy się liczyć z koniecznością ponoszenia przez osobę poszkodowaną dodatkowych kosztów, stratą […]
 • wypłata z oc sprawcyWycena samochodu Olsztyn
  Wycena samochodu Olsztyn jako samodzielne działanie Sprzedając samochód każdy z nas chce odzyskać jak największą część pieniędzy, jakie włożył w jego zakup i bieżące naprawy. Kupujący natomiast chciałby kupić auto w jak najniższej cenie. Wartość pojazdu przy transakcji kupna sprzedaży nie powinna być ani zaniżona, ani zawyżona. O ile w przypadku kupna samochodu z salonu, zdajemy się na cenę podaną przez producenta, o tyle w przypadku zakupu pojazdu używanego, sami musimy określić jego realną wartość. Wycena samochodu Olsztyn to niezwykle istotny krok w dalszych działaniach. Istota wyceny samochodu Wycenienie wartości auta będzie również przydatne sprawach ubezpieczeniowych. W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia samochodu i wymogu wypłaty odszkodowania, znajomość realnej wartości naszego pojazdu pozwoli nam kontrolować, czy proponowane przez ubezpieczyciela zadośćuczynienie jest uczciwe i umożliwi nam skuteczną likwidację zaistniałej szkody. Jak pokazuje doświadczenie, zakłady […]
 • odkup odszkodowań olsztynOdkup odszkodowań Olsztyn dla każdego kierowcy
  Czego dotyczy odkup odszkodowań Olsztyn? Firmy ubezpieczeniowe zaniżając odszkodowania przyczynili się do powstania rynku wtórnego, na którym dominują rzeczoznawcy. Oferują oni możliwość odkupu odszkodowania. Gdy niemożliwe jest prywatne wejście na drogę sądową, może być to nasza jedyna droga na uzyskanie większej sumy pieniędzy, którą wykorzystamy na likwidację szkody. Odkup odszkodowań Olsztyn oznacza zbycie naszych praw na rzecz określonej firmy. Pomiędzy kierowcą a rzeczoznawcą dochodzi więc do swego rodzaju podziału sumy. Należy pamiętać że rzeczoznawca nie musi nas informować o tym, jaką konkretnie sumę udało mu się wygrać. Kierowca zaś otrzymuje ustalony w umowie procent. Odkup odszkodowań Olsztyn w walce o pieniądze Odkup odszkodowań Olsztyn przez rzeczoznawcę to doskonały sposób na dodatkowe pieniądze, które przeznaczymy na naprawę auta. Gdy suma wypłacona przez ubezpieczyciela wydaje się być niewystarczająca, należy skontaktować się z zaufanym rzeczoznawcą. Należy pamiętać, […]
 • Odszkodowania komunikacyjne OC ACOdszkodowania komunikacyjne OC AC
  Odszkodowania komunikacyjne OC AC. Ubezpieczenia komunikacyjne odgrywają bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o organizację ruchu drogowego. Zaliczane są do nich ubezpieczenia obowiązkowe (OC) i dobrowolne (AC). Każde ma inne zadanie i w inny sposób reguluje kwestie odszkodowania komunikacyjnego Odszkodowania komunikacyjne OC AC – odpowiedzialność cywilna OC jest ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej i posiada charakter obowiązkowy. Musi zostać zakupiona przez każdego właściciela samochodu uczestniczącego w ruchu drogowym. Polisy tego typu nie są drogie, a ich wartość zależy od rocznika auta, historii wypadkowej jego właściciela oraz cennika samego ubezpieczyciela. Ogólnie jednak konkurencja na rynku powoduje, że są one dostępne w atrakcyjnych cenach. Podstawowym celem polisy OC jest zapewnienie ochrony ofiarom wypadków i kolizji. Kupujemy OC po to, aby mieć z czego pokryć straty poszkodowanego z naszej winy uczestnika zdarzenia drogowego, np. koszty naprawy jego auta. Można […]
 • Odkup odszkodowań prawoOdkup odszkodowań prawo
  Odkup odszkodowań prawo. Pieniądze wypłacone przez firmę ubezpieczeniową nie zawsze starczą na faktyczną naprawę szkody. Wówczas z pomocą przychodzi rzeczoznawca, który prowadzi odkup odszkodowań. Dzięki swej fachowej wiedzy załatwi sprawę szybko i sprawnie. Należy wiedzieć, że wcześniej nie mogliśmy zawrzeć ugody z instytucja ubezpieczeniową. Wtedy odkup odszkodowania będzie tylko w sferze marzeń. Wykup nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Zdecydowana większość usług oferowanych w tym zakresie przez rzeczoznawcę jest bezpłatna. Chodzi tu o działania w zakresie analizy kosztorysu czy sporządzenia umowy. Odkup odszkodowania obejmuje kwotę, którą firma ubezpieczeniowa nam nie zapłaciła, choć w rzeczywistości nam się należała. Odkup odszkodowań prawo i działania rzeczoznawcy Jeśli znaleźliśmy godnego zaufania rzeczoznawcę, lecz działa on dalej niż nasze miejsce zamieszkania, w praktyce to żaden kłopot. Kontakt osobisty nie jest konieczny. Całą sprawą zajmie się drogą elektroniczną bądź […]
 • Odszkodowania powypadkowe
  Odszkodowania powypadkowe jako forma rekompensaty Odszkodowania powypadkowe. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni kierowców przed skutkami szkód, które wyrządzili innym uczestnikom ruchu. Dzięki temu, że posiada obowiązkowy charakter, pokrywa koszty uszkodzeń. Nie chodzi tu jednak tylko o sam samochód, lecz również o człowieka. Dlatego też mówimy o pojęciu odszkodowania komunikacyjnego. Odszkodowania powypadkowe a utrata wartości handlowej auta Jeśli nasze auto nie przekroczyło sześciu lat, możemy ubiegać się o specjalne typ odszkodowania. Na wielkość odszkodowania komunikacyjnego związanego z utratą wartości handlowej wpływają liczne kryteria. Auto mimo wypadku powinien znajdować się ciągle w dobrym stanie technicznym, dzięki czemu naprawa stanie się opłacalna. Ważne jest też, które elementy zostały uszkodzone. Przede wszystkim konieczne jest udokumentowanie, że to nasza pierwsza kolizja takiego typu. Na wielkość takiego odszkodowania komunikacyjnego składa się wartość […]
 • odszkodowania z oc sprawcyOdszkodowania komunikacyjne Białystok
  Odszkodowania komunikacyjne Białystok dla kierowców Odszkodowania komunikacyjne Białystok należy się osobom, które nie ze swej winy ucierpiały w wyniku wypadku. Przede wszystkim musimy być właścicielem pojazdu. Przysługuje nam wówczas odszkodowanie powypadkowe z OC sprawcy wydarzenia drogowego. Jedynym wyjątkiem osoby, której przysługuje rekompensata za doznaną krzywdę, nawet gdy była ona sprawcą zdarzenia, jest dziecko do 13 roku życia, bowiem według prawa nie można przypisać jemu winy. Należy także pamiętać, że jeśli sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia można wciąż ubiegać się o odszkodowanie za poniesione obrażenia ciała. Wtedy takie świadczenia wypłacane są z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Odszkodowania komunikacyjne Białystok w praktyce W przypadku niektórych kolizji drogowych, jak i w większości wypadków samochodowych mówimy nie tylko o zniszczonym aucie, ale także o uszczerbku na zdrowiu. Kolizję od wypadku różnicuje przede wszystkim rozmiar doznanej szkody na osobie. […]
 • odszkodowania powypadkowe odszkodowania oc zaniżone odszkodowanie z ocOdszkodowania komunikacyjne. Odkup odszkodowań
  Odszkodowania komunikacyjne. Firmy ubezpieczeniowe coraz częściej zaniżają odszkodowania. Doprowadziło to powstania rynku wtórnego, na którym prym wiodą rzeczoznawcy. Oferują oni możliwość odkupu odszkodowania. Gdy w grę nie wchodzi prywatne wejście na drogę sądową, może być to nasza jedyna szansa na uzyskanie większej sumy pieniędzy, którą wykorzystamy na likwidację szkody. Wykup odszkodowania to nic innego jak zbycia naszych praw na rzecz określonej firmy. Pomiędzy kierowcą a rzeczoznawcą dochodzi więc do swego rodzaju podziału łupów. Warto wiedzieć, że rzeczoznawca nie musi nas informować o tym, jaką konkretnie sumę udało mu się wygrać. Kierowca otrzymuje ustalony wcześniej procent. Rzeczoznawcy działają nie tylko na terytorium gdzie mają siedzibę. Czasem tak się zdarzy, że nie zobaczymy go na oczy. Cały proces przeprowadzony może być drogą telefoniczną lub elektroniczną. Umowa z rzeczoznawcą zostanie wpierw przesłana na naszą skrzynkę mejlową, abyśmy mogli bez kłopotu zapoznać się […]
 • Odzyskiwanie odszkodowań OlsztynZaniżone odszkodowanie. Odkup odszkodowań z pomocą
  Zaniżone odszkodowanie. Odkup odszkodowań rozwiązaniem problemu Zaniżone odszkodowanie. Jeżeli zakład ubezpieczeń odmawia zapłaty całości lub części odszkodowania, a istnieją powody, że nie chcemy zlecić prowadzenia swojej sprawy, można skorzystać z usługi wykupu szkody. Najczęściej boimy się dodatkowych kosztów lub samodzielnego występowanie na drogę sądową. Uważamy bowiem to za nieopłacalne. Wykup odszkodowania polega na tym, że kierowca zbywa prawa do odszkodowania na inną firmę, w zamian za określony procent odzyskanego odszkodowania. Nie trzeba osobiście angażować się w proces odzyskiwania odszkodowania. Rzeczoznawcy działają bowiem na szeroką skalę. Całą sprawa może mieć więc charakter korespondencyjny. Umowę, którą wcześniej otrzymaliśmy w formie elektronicznej dowiezie firma kurierska. Koszty sądowe związane z odkupem odszkodowania również nie uszczuplą naszego budżetu. Najważniejsze jest jednak to, że nic nie ryzykujemy. Zaniżone odszkodowanie. Odkup odszkodowań obejmuje […]
 • skup odszkodowań komunikacyjnychSkup odszkodowań komunikacyjnych dla każdego kierowcy
  Skup odszkodowań komunikacyjnych. Firmy ubezpieczeniowe coraz częściej zaniżają odszkodowania, mimo że większa kwota na likwidację szkody należy się kierowcy. Taka praktyka przestanie być opłacalna dopiero wtedy, gdy kary finansowe i wszelkie koszty sądowe przekroczą zyski. Dlatego też było kwestią czasu powstanie wtórnego rynku. Niejednokrotnie kierowca uważa, że skromna kwota, jaką otrzymał od likwidatora, powoduje ostateczne zakończenie sprawy. Nic jednak straconego. Mamy ponad 3 lata na walkę, a w walce tej pomoże nam godny zaufania rzeczoznawca. Całą sprawę może prowadzić on korespondencyjnie. Gdy jesteśmy przekonani, że należy nam się więcej, lecz nie widzimy szans na wygraną, warto skorzystać z usług rzeczoznawcy. Skup odszkodowań komunikacyjnych  może okazać się doskonałą decyzją Rzeczoznawca płaci nam najczęściej gotówką za wykup praw do szkody. Możemy jednak wybrać przelew. Po odkupieniu szkody wystawia rachunek, rozpoczynając starania o dopłatę od ubezpieczyciela. Odkup […]
 • Odkup odszkodowań. Rola rzeczoznawcy
  Zaniżanie odszkodowań doprowadziło do powstania rynku wtórnego szkód komunikacyjnych. Zaniżanie odszkodowań przestanie się ubezpieczycielom opłacać w chwili, gdy kwoty wypłat związanych z karami finansowymi i kosztami sądowymi przekroczą potencjalny zysk. Gdy jesteśmy przekonani, że należy nam się więcej, lecz nie widzimy szans na wygraną, warto skorzystać z usług rzeczoznawcy. Odkup odszkodowań może okazać się strzałem w dziesiątkę. Rzeczoznawca zajmujący się dochodzeniem odszkodowań nie ogranicza się tylko do reprezentowania swoich klientów w sporze z firmą ubezpieczeniową. Może również odkupić szkodę, płacąc gotówką. Po odkupieniu szkody wystawia własny rachunek i ubiega się o dopłatę od ubezpieczyciela. Odkupywanie szkód jest tylko jedną z opcji, proponowanych przez rzeczoznawcę. Może on wpierw prowadzić sprawę i odkupić szkodę dopiero na etapie sądowym. Dla kogo odkup odszkodowań? Nie każda szkoda może zostać sprzedana. Polskie prawo nie przewiduje możliwości odsprzedania prawa […]
 • odszkodowanie komunikacyjne z ocOdkup odszkodowań. Szybki i prosty sposób na dodatkową gotówkę
  Odkup odszkodowań Odkup odszkodowań. Wykup odszkodowań przez rzeczoznawcę to szybki i prosty sposób na dodatkową gotówkę, którą przeznaczymy na naprawę auta. Gdy suma wypłacona przez firmę ubezpieczeniową wydaje się być niewystarczająca, należy skontaktować się z zaufanym specjalistą. Musimy pamiętać, że warunkiem uzyskania dopłaty jest brak wcześniejszej ugody z ubezpieczycielem. Inaczej klamka zapadła. Kierowca nie musi martwić się o dodatkowe koszty na czas procesu odkupu odszkodowania. Do bezpłatnych usług należy choćby analiza kosztorysu czy wycena dopłaty. Również za sporządzenie umowy nie zapłacimy ani złotówki. Odkup obejmuje tylko część zaniżoną odszkodowania, którą ubezpieczycielem powinien nam wypłacić już za pierwszym razem. Odkup odszkodowań na terenie całego kraju Kolega lub koleżanka dała nam namiary na cenionego rzeczoznawcę, który wykupi nasze odszkodowanie. Działa on jednak poza miastem, a dojazd nie wchodzi w grę. Nie musimy się jednak martwić. Kontakt bezpośredni w […]
 • Dopłaty do odszkodowańDopłaty do odszkodowań
  Dopłaty do odszkodowań to alternatywna forma uzyskania należnych nam pieniędzy służących do naprawy szkody. Gdy przelew od firmy ubezpieczeniowej nie starczy na doprowadzenie pojazdu do stanu przed kolizji, należy zwrócić się o pomoc do rzeczoznawcy. Lepsze to niż samodzielne wytoczenie procesu instytucji. Warunek uzyskania dopłaty to brak ugody z firmą ubezpieczeniową. Klient nie ponosi żadnych kosztów w ciągu trwania całego procesu odkupu odszkodowania. Całkowicie bezpłatna jest analiza kosztorysu, wycena dopłaty, a także sporządzenie umowy. Przedmiot odkupu dotyczy tylko i wyłącznie części zaniżonej, którą powinniśmy otrzymać już wcześniej. Środki jakie otrzymaliśmy z polisy również nie są zagrożone. Dopłaty do odszkodowań na odległość Jeśli znaleźliśmy godnego zaufania rzeczoznawcę, lecz prowadzi on swą działalność z dala od naszej miejscowości, to nic straconego. Kontakt osobisty nie jest wymagany. Całą sprawą może zająć się drogą elektroniczną bądź telefoniczną. Podpisanie umowy […]
 • odkup odszkodowańOdkup odszkodowań. Zaniżanie odszkodowań
  Odkup odszkodowań. Niska kwota, jaką otrzymujemy od ubezpieczyciela na pokrycie szkody to prawdziwa zmora. Zamiast kierować ręce ku niebiosom należy poznać szeroki wachlarz możliwości. Zaniżona wycena zmieni się wówczas w sumę adekwatną do rzeczywistości. Odkup odszkodowań. Zbiórka wycen Najprostszą drogą do uzyskania większego odszkodowania jest zebranie i zsumowanie sporządzonych wycen. Jeśli chodzi o ubezpieczenia likwidowane z OC, firma z którą zawarliśmy umowę, posiada obowiązek pokrycia wszelkich możliwych kosztów. Nie chodzi tu tylko o doprowadzenie auta do stanu sprzed kolizji. Należy nam się też choćby zwrot opłat sądowych. Zaleca się też zwrócenie się o pomoc do rzeczoznawcy. Płacąc za profesjonalną usługę nie ryzykujemy zbyt wiele. Przygotowaną wycenę należy potem wysłać do ubezpieczyciela. Inną możliwością jest zaproszenie go do warsztatu i wręczenie dokumentów osobiście. Ten będzie wręcz zmuszony do zrobienia zdjęć rozłożonego samochodu. Na własne oczy przekona się, że […]
 • Rzeczoznawca odszkodowanie. Istotna rola w postępowaniu
  Rzeczoznawca odszkodowanie i jego rola w ubieganiu się o odszkodowanie. Rola rzeczoznawcy ubezpieczeniowego jest bardzo istotna w procesie postępowania odszkodowawczego firm ubezpieczeniowych. To głównie od jego decyzji zależy, czy klient otrzyma pieniądze, czy też jego roszczenia zostaną odrzucone. Rzeczoznawcy z firmy i wynajęci prywatnie Do głównych zadań rzeczoznawców samochodowych należy przeprowadzanie, niekiedy skomplikowanych ekspertyz w zakresie odszkodowań komunikacyjnych. Specjalizują się oni w technice samochodowej, bezpieczeństwie oraz inżynierii i organizacji ruchu drogowego. Inne obowiązki rzeczoznawcy to szczegółowa rekonstrukcją kolizji i wypadków drogowych. W tym przypadku z pomocą przychodzi nowa technologia w postaci oprogramowania PC CRASH. Rzeczoznawca wspiera klientów fachową wiedzą chociażby przy próbie zakupu używanego auta. Dzięki niemu będziemy mieli pewność, że pojazd wart jest swej ceny i nie czekają nas żadne niespodzianki pod maską lub przy zawieszeniu. […]
 • odkup odszkodowań sosnowiecZaniżanie odszkodowania OC. Nawet kilka tysięcy!
  Zaniżanie odszkodowania OC to bardzo częsta praktyka. Odszkodowanie, które wypłacane jest z polisy OC sprawcy, w praktyce nie zawsze starcza na pełną naprawę. Kierowca nie powinien mieć oporów i podjąć odpowiednie kroki w celu uzyskania większej sumy. Rzeczoznawcy z firmy i reszta Różnica w wycenie szkody między warsztatami i ubezpieczycielami jest kolosalna. Niekiedy chodzi o nawet kilka tysięcy złotych. Tymczasem poszkodowany kierowca dostaje drobne. Firmy ubezpieczeniowe przypisują też uszkodzenia do wcześniejszych wydarzeń. Mogą twierdzić przykładowo, że zderzak był już uszkodzony przed szkodą. Nasze słowne zapewnienia nic nie znaczą. Rzeczoznawcy z firm ubezpieczeniowych zaniżają również stawkę za godzinę pracy pracowników warsztatów. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zwrócenie się do niezależnego rzeczoznawcy, który przygotuje nas do sądowej potyczki. Na podstawie jego ekspertyzy przekonamy prowadzącego sprawę o naszej racji. Zaniżonej wyceny nie należy więc nigdy traktować jako […]
 • Odszkodowanie z OC sprawcy.Odszkodowanie z OC sprawcy
  Ubezpieczenia OC – Jak je kupić? Odszkodowanie z OC sprawcy. Kupno raz w roku ubezpieczenia komunikacyjnego to obowiązek każdego kierowcy. Brak ważnego OC skutkuje wysokimi karami finansowymi. Taka opłata ustalana jest jako część lub wielokrotność płacy minimalnej. W zależności od ilości dni jazdy bez ważnego dokumentu, może wynieść nawet do 4 tys zł za auto osobowe. Istnieje kilka sposobów na zakup OC i wcale nie muszą wiązać się z wielogodzinnymi rozmowami. Agentura Najczęściej kierowcy wybierają zakup polisy za pośrednictwem agenta. Taka tradycyjna forma przeważa głównie ze względu na wygodę. Nie wielu z nas ma bowiem czas na przeglądanie i analizowanie propozycji innych towarzystw ubezpieczeniowych. Zaufany ekspert może nawet złożyć wizytę domową, niczym lekarz.Agent wyłączny dysponuje ofertą tylko jednej firmy ubezpieczeniowej. W małych miejscowościach często jest to jedyny pośrednik obsługujący duży teren – osoba, którą wszyscy znają. Ubezpieczenie OC w naszym komputerze […]
 • Zaniżanie odszkodowań z OC. Prawo jest po Twej stronie
  Zaniżanie odszkodowań z OC. Niska kwota, jaką otrzymujemy od ubezpieczyciela na pokrycie szkody to prawdziwa zmora. Zamiast kierować ręce ku niebiosom należy poznać szeroki wachlarz możliwości. Zaniżona wycena zmieni się wówczas w sumę adekwatną do rzeczywistości. Zbiórka wycen Najprostszą drogą do uzyskania większego odszkodowania jest zebranie i zsumowanie sporządzonych wycen. Jeśli chodzi o ubezpieczenia likwidowane z OC, firma z którą zawarliśmy umowę, posiada obowiązek pokrycia wszelkich możliwych kosztów. Nie chodzi tu tylko o doprowadzenie auta do stanu sprzed kolizji. Należy nam się też choćby zwrot opłat sądowych. Zaleca się też zwrócenie się o pomoc do rzeczoznawcy. Płacąc za profesjonalną usługę nie ryzykujemy zbyt wiele. Przygotowaną wycenę należy potem wysłać do ubezpieczyciela. Inną możliwością jest zaproszenie go do warsztatu i wręczenie dokumentów osobiście. Ten będzie wręcz zmuszony do zrobienia zdjęć rozłożonego samochodu. Na własne oczy przekona się, że pojazd […]
 • Zaniżone odszkodowanie z OCZaniżanie odszkodowań
  Zaniżanie odszkodowań to powszechna praktyka ubezpieczycieli. Można policzyć na palcach jednej ręki, kierowców którzy byli zadowoleni z wielkości otrzymanego odszkodowania. Nie każdy jednak podejmuje dalszą walkę. Wydaje się, że szkoda bowiem czasu i nerwów na wypełnianie stosu dokumentów i uruchomienie machiny odwoławczej. Zaniżanie odszkodowań. Sztuczki ubezpieczyciela Pierwsza wycena auta, które uległo kolizji stanowi niejako punkt wyjściowy do dalszych rozmów. Firmy wczuwają się w rolę łaskawcy i czasem już na drugi dzień po oględzinach otrzymujemy przelew. To jednak zwykle mydlenie oczu i handlowy trik. Warto więc wiedzieć, że na tej wypłacie sprawa się nie kończy, chyba że faktycznie jesteśmy zadowoleni. Jeśli mamy pewność, że większa suma znajduje się w zasięgu ręki, i co najważniejsze, faktycznie powinnyśmy ja otrzymać, należy podjąć stanowcze kroki. Droga do dalszych roszczeń nie jest zamknięta ani teraz ani w przyszłości, zwłaszcza gdy chodzi o odszkodowania wypłacane z OC […]
 • wypłata z oc sprawcySzkoda całkowita
  Szkoda całkowita czyli auto do niczego Szkoda całkowita. Przeciętny Kowalski jest przekonany, że w przypadku kolizji otrzyma odszkodowanie równe kosztowi naprawy. Jednak poprzez ekspertyzy, ubezpieczyciel może stwierdzić brak opłacalności przywrócenia auta do poprzedniego stanu. Mowa tu o powstaniu tzw. szkody całkowitej. Dotyczy ona szkód likwidowanych przez instytucje w ramach ubezpieczeń OC i AC. Szkoda całkowita i jej konsekwencje Gdy koszty naprawy samochodu są wyższe od jego wartości sprzed wypadku, poszkodowany otrzyma kwotę stanowiącą różnicę pomiędzy wartością auta sprzed szkody a wartością po zajściu zdarzenia drogowego. Najprościej mówiąc, chodzi tu o wrak. Szkoda całkowita posiada także wpływ na zwrot kosztów wynajmu pojazdu zastępczego. Odszkodowanie z OC za konieczność takich działań powinno obejmować równowartość wydatków do dnia jego wypłaty, a także dodatkowy tydzień za zagospodarowanie pozostałości i zakup nowego pojazdu. W wypadku umów ubezpieczenia autocasco szkoda […]
 • Zgłoszenie szkody AC
  Zgłoszenie szkody AC: Zdarzenia drogowe nie znają dnia ani godziny. Nieszczęście może się przydarzyć w drodze do pracy czy też przy odbiorze dzieci ze szkoły. W natłoku myśli nie zawsze myślimy o tym, aby jak najszybciej skontaktować się ze swym ubezpieczycielem.Całą sprawę zostawiamy na później, co nie powinno mieć miejsca. Opieszałość rodzi negatywne skutki. Szkody AC czyli tykający zegar Ubezpieczenie AC posiada charakter dobrowolny, mając na celu chronienie nas od finansowych skutków spowodowanych przez nas kolizji i innych zdarzeń. Szkodę można zgłosić na kilka różnych sposobów – pisemnie, elektronicznie lub po prostu przez telefon. Termin jej zgłoszenia określony jest w dokumencie zwanym OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Zwlekania z powiadomieniem ubezpieczyciela niesie ze sobą konsekwencje w postaci zaniżenia bądź nawet braku odszkodowania. Z drugiej strony, im szybciej zgłosimy szkodę, tym postępowanie likwidacyjne wcześniej się rozpocznie. Z AC możemy też skorzystać, […]
 • Zadośćuczynienie z OC sprawcy
  Zadośćuczynienie z OC sprawcy. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej ma na celu ochronę przed finansowymi skutkami szkód, które zostały wyrządzone osobom trzecim. Mając obowiązkowy charakter, pokrywa koszty uszkodzonego mienia i wyrządzonych szkód osobowych. Coraz częstszą praktyką jest sądowa walka o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Wielu z nas utożsamia termin zadośćuczynienia z odszkodowaniem. W praktyce jest to całkiem inny rodzaj świadczenia. Odszkodowanie ogniskuje się wokół szkód o charakterze majątkowym, jak np. uszkodzone auto. Z kolei zadośćuczynienie oznacza próbę rekompensaty za wszelkie niekomfortowe przeżycia. Należą do nich ból, utrata zdrowia, bądź też konieczność rezygnacji ze swych planów. Droga do zadośćuczynienia Pierwszą czynnością, jaką powinnyśmy wykonać jest zgłoszenie się do ubezpieczyciela sprawcy. Zgłaszamy w ten sposób tzw. szkodę osobową. Mamy na to ponad 3 lata od zdarzenia, po czym roszczenia ulegają przedawnieniu. Istnieje jednak jeden wyjątek. […]
 • Odwołanie od odszkodowania OCOdwołanie od odszkodowania OC
  Odwołanie od odszkodowania OC. Pisanie odwołań od decyzji ubezpieczyciela Treść i uzasadnienie Zaniżona wycena szkody to powszechna praktyka towarzystw ubezpieczeniowych. Od tego swego rodzaju ”wyroku” możemy jednak uciec.Odwołania stanowią typowy twór praktyki ubezpieczeniowej. Żadna ustawa nie określa ich wymogów, przez co pozbawiane są sformalizowanego charakteru. Pismo ma na celu określenie uchybień przy wycenie szkody, przy czym prawne uzasadnienie nie należy do priorytetów. Ubezpieczyciel postępując według ustawy powinien poinformować nas o możliwości sądowego dochodzenia roszczeń. Czas to pieniądz Większość poszkodowanych żyje w przeświadczeniu, że jeśli od razu nie złożyli pisma, sprawa jest już rozstrzygnięta. W praktyce termin odwołania od decyzji ubezpieczyciela nakłada się na termin przedawnienia roszczeń. Mamy więc 3 lata na podjęcie wysiłków. Zaleca się jednak pośpiech, gdyż w okresie późniejszym, badanie sprawy będzie utrudnione. Odwołanie od odszkodowania […]
 • Odkup odszkodowań. Czy to się opłaca?
  Walka z ubezpieczycielem czy odkup odszkodowań? Odkup odszkodowań. Nieszczęścia chodzą parami. Tak niestety dzieje się też w przypadku zdarzeń drogowych. Oprócz uszkodzenia auta, zdrowia, przykrą wiadomością niejednokrotnie jest zaniżony kosztorys sporządzony przez ubezpieczyciela. Najczęściej po prostu załamujemy ręce. Nie każdy jednak wie, że mamy szansę na większą wypłatę, mimo upływu dłuższego czasu od wypadku. Indywidualna droga sądowa nie wydaje się być optymalnym rozwiązaniem, ze względu na czasochłonność i duże koszty procesu. Naraża nas też na niepotrzebny stres. Skuteczna forma pomocy polega zaś na odkupie odszkodowań, którym to zajmują się wyspecjalizowane firmy. Możliwe jest uzyskanie dużej kwoty do ręki za zajście, które miało miejsce przed trzema laty. Cała procedura odbywa się całkowicie bez pośredników. Dzięki temu suma, jaką uzyskamy będzie znacznie wyższa. Nie musimy nawet wykonać z domu. Bez nerwów i przy minimalnym wysiłku nasza sprawa zostanie pozytywnie […]

Kontynuując przeglądanie strony zgadzasz się na cookies więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij