Zaniżanie odszkodowania OC. Nawet kilka tysięcy!
Zaniżanie odszkodowania OC to bardzo częsta praktyka. Odszkodowanie, które wypłacane jest z polisy OC sprawcy, w praktyce nie zawsze starcza na pełną naprawę. Kierowca nie powinien mieć oporów i podjąć odpowiednie kroki w celu uzyskania większej sumy.
Rzeczoznawcy z firmy i reszta
Różnica w wycenie szkody między warsztatami i ubezpieczycielami jest kolosalna. Niekiedy chodzi o nawet kilka tysięcy złotych. Tymczasem poszkodowany kierowca dostaje drobne. Firmy ubezpieczeniowe przypisują też uszkodzenia do wcześniejszych wydarzeń. Mogą twierdzić przykładowo, że zderzak był już uszkodzony przed szkodą. Nasze słowne zapewnienia nic nie znaczą. Rzeczoznawcy z firm ubezpieczeniowych zaniżają również stawkę za godzinę pracy pracowników warsztatów.
Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zwrócenie się do niezależnego rzeczoznawcy, który przygotuje nas do sądowej potyczki. Na podstawie jego ekspertyzy przekonamy prowadzącego sprawę o naszej racji. Zaniżonej wyceny nie należy więc nigdy traktować jako coś ostatecznego. Wycena rzeczoznawcy z firmy ubezpieczeniowej podyktowana jest głównie interesem instytucji. Sporządzone przez niego dokumenty stanowią tylko szacunkowy koszt naprawy szkód.
Nie ponosi on odpowiedzialności za efekty swojej pracy, może swobodnie kształtować wycenę tak, aby jego pracodawca poniósł jak najmniejsze straty. Jednocześnie możemy być pewni, że jeśli sami zamówimy wycenę u niezależnego eksperta, będzie ona różnić się od tej pierwszej – zwykle na naszą korzyść. Jeśli powstaną trzy wyceny, będą wynikać z nich najprawdopodobniej trzy zupełnie różne kwoty. Nie można z góry traktować wyceny jak rachunku za naprawę – w jakim stopniu jest prawdziwa, zweryfikuje warsztat w trakcie pracy nad naszym autem.
Zaniżanie odszkodowania OC poprzez zawyżenie wyceny
Są i takie przypadki, że rzeczoznawca przysłany przez ubezpieczyciela przyśle nam wycenę, w której wzięto pod uwagę każdą uszkodzoną śrubkę i najdrobniejszy element, uzyskując w ten sposób nieracjonalnie wysoką przewidywaną cenę naprawy. W ten sposób bardzo często udaje się udowodnić, że naprawa samochodu jest nieopłacalna, gdyż koszt naprawy np. pękniętego zderzaka i kilku listewek, a także wymiany reflektora i wyprostowania błotnika przekracza wartość pojazdu. Wówczas rozliczenia z punktu widzenia właściciela nie wyglądają wcale różowo.
Skup odszkodowań komunikacyjnych —> PEŁNA OFERTA <— dopłaty i skup odszkodowań w Poznaniu
Rzeczoznawca Samochodowy – Rzuć okiem na ofertę!