Twoje odszkodowanie zostało zaniżone? Prawo Cię wspiera!

Twoje odszkodowanie zostało zaniżone? Prawo Cię wspiera!

Zdaje się, że zaniżanie odszkodowań z OC to już nie przypadek, ale zwykła praktyka – stosowana przez niemal wszystkich ubezpieczycieli. Jednak choć modlitwa o pomyślne zakończenie sprawy nie zaszkodzi, jest też kilka przyziemnych działań, jakie można podjąć, aby to, co zostało zaniżone zmieniło się w sumę, która zwyczajnie Ci się należy.

Wycena – zbierz je wszystkie!

Twoje odszkodowanie zostało zaniżone? Prawo Cię wspiera!

Jeśli chcesz w sposób szybki i prosty mieć szansę na uzyskanie możliwie, jak największego odszkodowania – już teraz zabierz się za to, by zebrać i zsumować jak najwięcej wycen. Pamiętaj cały czas, że towarzystwo ubezpieczeniowe zapewniające Ci OC jest zobowiązane do wypłacenia Ci adekwatnej sumy – i nie mamy tutaj na myśli wyłącznie tych stricte związanych ze stanem Twojego samochodu, ale też koszty sądowe powinny zostać uwzględnione. Nieoceniona będzie tutaj pomoc z ramienia rzeczoznawcy, który choć w istocie pobierze opłatę za swoją pomoc – to jest rzetelny w swych działaniach. Gdy przygotuje wycenę – niezwłocznie prześlij ją do ubezpieczyciela. Alternatywnie, zaproś firmę ubezpieczeniową do obejrzenia samochodu jeszcze w warsztacie, aby wykonała zdjęcia, które również posłużą do rzetelnej wyceny i czasem na tym etapie sprawa zostanie już szczęśliwie zakończona.

Nie zapomnij o rachunkach!

Skrupulatnie przeglądając pisma od towarzystwa ubezpieczeniowego, zauważyć można adnotację mówiącą o możliwej zmianie wielkości odszkodowania. To pokazuje, że w istocie – suma wypłacana może być inna niż ta, którą w pierwszej kolejności proponuje ubezpieczyciel. Nie gódź się więc na tańsze zamienniki, ale walcz o oryginalne części dla swojego pojazdu i cenę wypłaconą adekwatnie do tego. Jeśli jednak już tak robisz – nigdy nie zapomnij wziąć faktury, która jest absolutną podstawą do starania się o jakiekolwiek zmiany na lepsze w wysokości ubezpieczenia. Tak możesz z firmą ubezpieczeniową prowadzić dialog, który w większości przypadków skończy się z korzyścią dla Ciebie.

Skorzystaj z litery prawa, gdy chodzi o odszkodowania!

Niektórzy sądzą, że chcąc wziąć się za wytoczenie procesu ubezpieczycielowi – w pierwszej kolejności należy naprawić auto. Tak nie jest. Nie jest to musem. Nie można jednak zapominać, że szczegółowa wycena jest tą alfą i omegą, której nie może zabraknąć w całej procedurze sądowej. Prawdę jest, że ta wykonana przez warsztat często wystarczy, choć dobrze jest też mieć pod ręką tę sporządzoną przez rzeczoznawcę, która będzie się wyróżniać obiektywnością i konkretnymi argumentami, co może być niezwykle pomocne w całej sprawie.

Dopłaty do odszkodowania w Krakowie —> CAŁKOWITA OFERTA <— Skup odszkodowań
Koniecznie zapoznaj się również z ofertą naszego rzeczoznawcy samochodowego!