Dopłata do odszkodowań. Zaniżanie wypłat.
Dopłata do odszkodowań. Prawa i obowiązki.
Dopłata do odszkodowań. Odszkodowanie z polisy OC przysługuje poszkodowanemu na skutek zniszczenia pojazdu. Należy wspomnieć, że wypłata odszkodowania jest obowiązkiem Towarzystwa Ubezpieczeniowego, zatem powinna nastąpić niezależnie od tego, czy naprawa pojazdu została dokonana, czy nie. Jednym słowem, jeśli kierowca ochotę, po wypadku może przerobić pojazd na dowolny sposób. Bez względu na to co z nim zrobi, odszkodowanie w pełnej wysokości się należy.
Dopłata do odszkodowań. Złe praktyki.
Według przepisów prawa, obliczając kosztorys naprawy przy autach w wieku do 10 lat, Ubezpieczyciel zobowiązany jest do wypłaty odszkodowania w oparciu o ceny części oryginalnych bez amortyzacji, bez względu na to czy pojazd naprawimy czy też nie. Niestety, Towarzystwa Ubezpieczeniowe niemalże za każdym razem stosują amortyzację na części zamienne, obniżając ich wartość o 25-75% ceny, mimo że podczas zakupu części do naprawy auta w sklepie zapłacimy 100% ceny.
To nie koniec, stawki za jedną roboczogodzinę są zaniżone co najmniej o połowę, czyli średnio 50 zł za jedną roboczogodzinę. Jakby tego było mało, zamiast części oryginalnych stosowane są nieoryginalne zamienniki, a przecież nasze auto przed wypadkiem miało oryginalne części, bo takie zostały zastosowane podczas produkcji w fabryce.
Dopłata do odszkodowań. Szkoda gadać!
Towarzystwa Ubezpieczeniowe dysponują szerokim portfolio metod, służących do manipulacji wartości odszkodowań. Zdarza się, że z perspektywy towarzystwa korzystniejsza jest decyzja o powstaniu szkody całkowitej, niż szkody częściowej. Wówczas, biorąc pod uwagę fakt, iż szkoda całkowita występuje wówczas, gdy naprawa przekracza wartość auta, wystarczy maksymalnie zwiększyć koszt naprawy, tak by cena naprawy przekroczyła cenę auta.
W tym celu, Towarzystwo Ubezpieczeniowe stosuje maksymalne stawki. Absurdalny jest również fakt, że w takim wyliczeniu już nie stosuje się amortyzacji na części zamienne, a także liczone są ceny części oryginalnych. Wszystko po to by przekroczyć cenę auta z przed szkody. Większość ludzi po otrzymaniu odszkodowania na konto naprawia pojazd we własnym zakresie i zapomina o sprawie, podczas gdy mogą uzyskać jeszcze przynajmniej drugą, taką samą wypłatę, jaką otrzymali.
Dopłaty, odkup i skup odszkodowań —> PEŁNA OFERTA <— Rzeczoznawca samochodowy